piątek

..::Nowy Teledysk Loco Star - "Artifiction" Acoustic Version::..

KTO: Loco Star
Wydaje Kayax. Więcej pisać chyba nie trzeba, co?

Z oficjalnego profilu grupy na facebooku, garść informacji:

Zespół Loco Star łączy ze sobą różne rodzaje muzyki elektronicznej tworząc wielowarstwową, rytmiczną całość. Można go zaliczyć do nurtu tzw. Alternatywnego popu lub elektroniki sensualnej. 
W skład zespołu wchodzą typowi muzyczni pasjonaci związani od lat z alternatywną sceną muzyczną. Liderem, głównym kompozytorem i producentem jest znany z grupy Pink Freud, Tomek Ziętek. Brzmienie jego trąbki możemy usłyszeć na wielu płytach naszych polskich artystów. Tomek, trębacz nie tylko przyprawia o dreszcze swą grą, ale również obsługuje syntezatory i samplery.Ciepły i zadziorny wokal w zespole należy do bardzo utalentowanej Marsiji, która na stałe współpracuje z Noviką oraz z grupą Silver Rocket. Jest tez autorka lub współautorką wszystkich tekstów.Ostatnio jej wokal można było usłyszeć w utworze S.I.P z drugiej płyty Smolika. Dźwięki basu serwuje Pat grający wcześniej w zespole Homosapiens a teraz w Silver Rocket.
W 2005 roku twórcy teledysku Bodo Kurek, Andrzej Stareński i Andrzej Rudź do utworu Loco Star „So Light „ otrzymali Yacha w kategorii Animacja.
W 2008 roku zespół pod skrzydłami Kayaxu nagrał płytę „Herbs”, która zyskała duże uznanie u słuchaczy i dziennikarzy. W muzycznym podsumowaniu w piśmie „Przekrój” płyta „Herbs” znalazła się wśród 10 najlepszych płyt roku 2008. Zepół miał także przyjemność stworzenia muzyki do sztuki „ID” reżyserowanej przez Marcina Libera.
Dotychczas muzyka zespołu pojawiła się w następujących wydawnictwach:

* Loco Star „Loco Star” – Rockers Publishing/Home Appliance 2004
* Smolik 2 - "Dig i Din" - Loco Star remix (BMG)
* Envee i niewinni czarodzieje - "włóczykije" Loco Star remix(Kayax)
* "Chillout flavour" - "lonely" (Alter Art)
* Smolik 2 - "L.mine" - Loco Star remix (Kayax/Bmg)
* "Polskie Leniwe Serwuje Novika" (Kayax) -utwór "So Light"
* Pink Freud "Jazz Fajny Jest" - "Kocie Języczki" Loco Star remix
* Husky – „Igloo” – „Iskrzy Iskrzy” locostar remix/2-47kg/2007
* Loco Star – „Herbs” (Kayax) 2008
* Beats Friendly – Grooves & Moves (Kayax) 2008

Zespół łączy oczywiste inspiracje w gustowną całość, utrzymaną w jednolitym, ciepłym i radosnym klimacie; z lekkością skacze po skali nastrojów, emocji i dynamiki, a różnorodność nie pozwala słuchaczowi się nudzić. Muzyka nadaje się do klubu, a jednocześnie zachowuje formę piosenki. Elektronika urozmaicona jest partiami żywych instrumentów, które są dalekimi reminiscencjami około-jazzowych improwizacji i które wraz z ekspresyjnym, przyjemnym, ciekawie i pewnie prowadzonym głosem Marisji, nadaje tej łagodnej muzyce wyrazistości i charakteru.


CO: "Artification"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz