czwartek

..::Nowa Piosenka Drekoty - "Listopad"::..


KTO: Drekoty

Bohaterki cyklu Nowe Horyzonty Muzyczne .

Drekoty to zespół założony przez Olę Rzepkę, perkusistkę i pianistkę, która po latach grania z licznymi zespołami (m.in. Alte Zachen, Wovoka, Pictorial Candi, a wcześniej Pogodno, Graal, The Complainer) postanowiła spróbować, czym jest samodzielność artystyczna. Do współpracy zaprosiła Magdę Turłaj (vel Karotkę znaną z Kawałka Kulki) oraz Zosz Chabierę. Po roku funkcjonowania jako trio, kilkudziesięciu  koncertach (m.in. u boku Evangelisty, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris) oraz pierwszych sukcesach (m.in. nagroda na Festiwalu Gramy 2011, obecność na składankach Offensywa 4 i Sealesia 2), Drekoty nagrały materiał na debiutancką płytę zatytułowaną Persentyna. Płytę, którą tylko w uproszczeniu można nazwać kontynuacją EP "Trafostacja". Z trudności zakwalifikowania muzyki zawartej na EPce, Drekoty uczyniły bowiem swoje oręże, a ich gatunkiem stał się brak gatunku. I właśnie taka jest "Persentyna", nieokreślona i wypełniona sprzecznościami, a jednocześnie spójna i uporządkowana. Bazowe instrumentarium zespołu - składające się z perkusji, klawiszy, skrzypiec i wokali - uzupełnione zostało zarówno o brzmienia elektroniczne, jak i dźwięki akustyczne, w tym tak egzotyczne jak cytra czy ziele angielskie.

Profil na facebooku:


Drekoty FacebookCO: "Listopad"

Drugi premierowy utwór z długo wyczekiwanego, debiutanckiego albumu grupy Drekoty.
Płyta zatytułowana "Persentyna" będzie mieć swoją premierę 16.11.2012.

Okładka albumu "Persentyna":


Spis utworów na albumie "Persentyna":
1. “Listopad”
2. “Poddania”
3. “Drekoty”
4. “Parestezja”
5. “Skrzypię”
6. “Raut”
7. “Masłem”
8. “Tramwaj”
9. “Za”
10. “Plan B”
11. “Kontinuum”
12. “Powrót”
13. “Szary”


Jak lepiej rozpocząć listopadowe blogowanie jak nie od kawałka z listopadem w tytule? "Listopad" będzie otwierać debiutancki album zespołu Drekoty. Tak... i nikt nie będzie musiał zastanawiać w jakim miesiącu ukazała się "Persentyna".

Jeśli "Za" Was Zaintrygowało, Zaskoczyło lub Zachęciło do zapoznania się grupą Drekoty to "Listopad" sprawi, że Zajebiście się w nich Zakochacie.
Muzyczna psychodela z przejmującymi wokalami zaczyna się już od pierwszego utworu i szczerze głęboko wierzę, że pozostanie do końca płyty. 
Szykuje się albumowy debiut roku na polskim rynku muzycznym, miejcie więc uszy i oczy szeroko otwarte.


Pozostałe utwory Drekoty na ReFreszu


1 komentarz: