środa

..::Gotye feat. Kimbra - "Somebody That I Used To Know"::..

KTO: Gotye oraz Kimbra
Gotye - za wiki: belgijski muzyk mieszkający od wielu lat w Melbourne w Australii. Jest wykonawcą muzyki alternatywnej (indie rock).
CO: "Somebody That I Used To Know"
Singiel promujący trzeci album artysty zatytułowany "Making Mirrors".
Utwór osiągnął ogromny sukces w Australii, gdzie przez 8 tygodni okupował pierwszą pozycję na oficjalnej liście przebojów.
RECENZJA "Somebody That I Used To Know"
Rzadko zdarza się, że niemainstreamowe brzmienie osiąga szczyty na listach przebojów, staje się wielkim hitem i trafia do... mainstreamu. W przypadku Gotye taki obrót sprawy nie powinien jednak dziwić. Utwór prosty, rzekłbym trochę minimalistyczny, porywa od pierwszego wysłuchania. Bardzo ciekawy wokal Gotye dodaje mu uroku. Trzeba wspomnieć również o niewielkim, ale bardzo stylowym wkładzie nowozelandzkiej wokalistki Kimbra. Całość tworzy mieszankę wybuchową w mojej głowie, mimo tak spokojnego tonu.
WERDYKT: Więcej sukcesów takich artystów!

2 komentarze:

  1. Gotye mieszka w Australii od prawie 30 lat, bo jego rodzina przeniosła się tam, kiedy miał 2 :) Nagrał 3 albumy, ale firmuje już czwarty, bo w międzyczasie ukazała się płyta z remiksami. Więcej refleksji: http://blog-goes-pop.blogspot.com/2011/11/historia-jednej-piosenki-gotye-feat.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Utwór - pierwsza klasa. Urzekający.

    OdpowiedzUsuń