czwartek

..::Adele - "Turning Tables" / "Rumour Has It"::..

KTO: Adele
CO: "Turning Tables" oraz "Rumour Has It".
Promocja albumu "21" nie była zbyt intensywna porównując ją z innymi kampaniami gwiazd popu. Dwa pełnoprawne single w rok od wydania CD to rzadkość. Tym razem wytwórnia postawiła na podwójny singiel. Następcami "Rolling In The Deep" oraz "Someone Like You" zostału utwory "Turning Tables" oraz "Rumour Has It", a nie jak większość sądziła "Set Fire To The Rain", które zostało singlem promo w niektórych krajach.
RECENZJA "Turning Tables" :
Kolejna spokojna, nastrojowa odsłona Adele. Według wielu opinii, utwór z największym komercyjnym potencjałem. Ciężko mi się zgodzić z tymi zdaniami. "Rolling In The Deep" oraz "Someone Like You" odwaliły kawał świetnej roboty i wątpię by któreś kolejne single mogły powtórzyć te sukcesy.Mimo wszystko "Turning Tables" przynosi to czego większość oczekuje: smutny tekst, klimatyczną muzykę i oczywiście piękny wokal Adele. Kto pokochał poprzednie utwory, pokocha i ten. Świetna, jesienna ballada z cudowną partią instrumentów smyczkowych. Całość sprawia ogromnie pozytywne wrażenie.

RECENZJA "Rumour Has It" :
Wydanie jednej, dwóch czy trzech ballad może zwracać na siebie uwagę. Niestety w obecnych czasach częściej ową uwagę od artysty odwraca. Adele (wytwórnia) doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Równolegle z "Turning Tables" na małą płytkę trafi "Rumour Has It", dzięki czemu singlowy stosunek ballad do nieco żywszych utworów się wyrównał i wynosi 2:2 albo 1:1 jak ktoś woli. "Rumour Has It" posiada zaraźliwy bit wkręcający się w głowę, świetny refren. Tzw. middle 8 piosenki stanowi bardzo spokojna, podniosła wstawka, która dodaje całości uroku i jeszcze bardziej różnicuje utwór. Jeśli ktoś chciał Adele wsadzić do jednej szufladki, po wysłuchaniu "Rumuor Has It" będzie musiał zrezygnować z tego zamiaru.

WERDYKT: Z takimi utworami Adele jeszcze długo będzie nam towarzyszyć zarówno w radiu jak i w telewizji. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć. Mimo wszystko mam wrażenie, że "Turning Tables" bardziej przypadnie publice do gustu. Według mnie 1:0 dla "Turning Tables".
Jakie jest Wasze zdanie?

1 komentarz:

  1. Moim faworytem jest oczywiście Turning Tables. Zakochałem się w tej piosence od pierwszego wysłuchania a było to już bardzo dawno jednak nadal chętnie jej słucham :) i nie mam zamiaru przestać ;) Adele jest świetna ! ;D

    OdpowiedzUsuń