poniedziałek

..::Nightwish - "Storytime"::..

KTO: Nightwish
Właściwie to nie wiem czy trzeba przedstawiać ten zespół. Może nie promują się aż tak jak Within Temptation, jednak są dość mocno rozpoznawalnym muzycznym tworem.
CO: "Storytime"
Pierwszy singiel z albumu "Imaginaerum".Płyta będzie muzycznie towarzyszyć filmowi o tym samym tytule.
RECENZJA "Storytime":
Nightwish powraca z nowym albumem, nowym singlem i nie taką już nową wokalistką Anette Olzon. "Storytime" zapowiedź długiej opowieści o życiu i marzeniach jako pierwszy singiel posiada wszystkie cechy potrzebne do tego, by ten album sprzedać.Z jednej strony coś dla zwykłego słuchacza: dobre, żywe, bardzo rytmiczne zwrotki, wyjątkowo wpadający w ucho popowy refren (fragment "Blue Blue Sky" nie chce wyjść z głowy), z drugiej zaś coś dla fanów Nightwish: potężna orkiestra, absolutnie genialny chór dziecięcy, klawisze. Można się wręcz zastanowić, czego w tym utworze nie ma. To zdecydowanie jeden z lepszych singli, jakie zespół kiedykolwiek wydał. Znając życie, album pokaże zupełnie inne oblicze, a na to warto czekać.
WERDYKT: Tuomas udowodnił, że nadal posiada talent do pisania chwytliwych a jednocześnie potężnych instrumentalnie utworów.

EDIT:
Pojawił się również teledysk. Całość przypomina miks klipu i making of filmu "Imaginaerum". Dla mnie jako fana , fajna ciekawostka, dla osoby patrzącej z boku raczej nijakie, choć mogę się mylić.Wersja bez wokalu:

9 komentarzy:

 1. Nie działa już :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wykasują ze ściezki wokal to da sie tego sluchac.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wykasują. Na singlu będzie dostępna również wersja instrumentalna. Co kto lubi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam utwór jest zajebisty,ale brakuje tu jednak Tanji. To był głos nie do przebicia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tarja nie zaśpiewałaby tak szybko refrenu ze swoją operą. A bez opery brzmi mniej ciekawie od Anette.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tarja wcale nie śpiewa tak świetnie jak się to niektórym wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety z "obiegówką" jeszcze latami będziemy się spotykać. W tym utworze Anette świetnie się odnalazła. Zaprezentowała kilka ciekawych tonów. Jeśli ktoś tego nie słyszy, albo widzi w tym coś złego to nowe NW nie jest dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 8. W poście jest już dostępna wersja instrumentalna bez wokalu.

  OdpowiedzUsuń