czwartek

..::Goldfrapp - "Yellow Halo" Video::..

KTO: Goldfrapp
Brytyjski duet muzyczny założony w 1999 roku. Tworzą muzykę elekroniczną. W skład duetu wchodzi wokalistka Alison Goldfrapp oraz multiinstrumentalista Will Gregory.
CO: "Yellow Halo"
Pierwszy premierowy utwór , który znajdzie się na kompilacji zawierającej wszystkie single zespołu. Premiera albumu "The Singles" już 6 lutego. Na płycie znajdzie się jeszcze jeden świeży utwór: "Melancholy Sky". 
RECENZJA "Yellow Halo"  :
Goldfrapp uratowani. Przynajmniej częściowo. Tak mógłbym zacząć i skończyć pisać o nowej piosence grupy Goldfrapp - "Yellow Halo". Trzeba przyznać, że fani zespołu mieli ostatnio ciężkie czasy. Album "Head First" mocno odstawał od poprzednich dzieł, przede wszystkim wydźwiękiem, stylem. Mocno popowe, słabe lub przeciętne utwory to nie to, do czego Alison oraz Will nas przyzwyczaili. I choć "Yellow Halo" ma jeszcze jakieś naleciałości poprzednich dwóch albumów to ja tutaj czuję ducha pierwszych dokonań grupy. Całość odbieram bardzo pozytywnie. Może po rozstaniu z wielką wytwórnią Goldfrapp nabierze nowego, świeżego podejścia do muzyki i stworzy coś dobrego na miarę swoich pierwszych, świetnych albumów?
WERDYKT: Dobra propozycja. Czekam na kolejne kroki.

1 komentarz: