czwartek

..:: Gus Gus - "Over" Teledysk::..

KTO: Gus Gus
Za wiki, bo ma wiedza słaba, właściwie żadna:

Zespół muzyczny z Reykjavíku (Islandia), założony w roku 1995 z inicjatywy Sigurðura Kjartansson'a i Stefána Árni Þorgeirsson'a.
Tworzą  muzykę elektroniczną z elementami trip-hopu, house, techno i jazzu. Koncerty mają formę multimedialnego happeningu, gdzie muzyce towarzyszą efekty świetlne, tańce na scenie czy projekcje multimedialnych filmów.
CO: "Over"
Drugi singiel z ósmego! albumu grupy, zatytułowanego "Arabian Horse".
RECENZJA "Over" :
Gdyby nie osiem wydanych już albumów ten zespół trafiłby do Nowych Horyzontów. Niestety oferta muzyczna Gus Gus jest tak rozległa i potężna, że wręcz niemożliwa do ogarnięcia w jednym poście. Dlatego tutaj zajmę się ostatnim wydawnictwem "Arabian Horse", a dokładniej piosenką "Over".
"Over" jest drugim singlem promującym ten album i trafiłem na nią przypadkowo, szukając zupełnie innych materiałów muzycznych. Uderzenie było mocne i właściwe natychmiastowe. Gus Gus prezentują niekonwencjonalne podejście do muzyki, każdy utwór to długa muzyczna podróż. Bardzo często najsłabszym ogniwem w dziełach elektronicznych są wokale. Dlatego tyle featuringów, wspólnych nagrań z innymi profesjonalnymi śpiewakami. Tutaj wszystko jest jak należy. Wokale dopieszczają każdy utwór, o czym z pewnością przekonacie się słuchając chociażby świetnego, klimatycznego "Over".
WERDYKT: Świetny zespół, ze świetnym pomysłem na swoją muzykę.I jeszcze utwór ode mnie "Within You", również z ostatniego albumu "Arabian Horse".


3 komentarze:

  1. Na prawdę niezłe.

    OdpowiedzUsuń
  2. REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. DOKŁADNIE!!!!!!!:))) Do takich piosenek chce się wracać. Over and Over Again :)

    OdpowiedzUsuń