środa

..::Świąteczne Nowe I Stare Piosenki::..

Mikołaj za nami. Powoli wszystkim udzieli się świąteczna gorączka zakupów i porządków. Podczas tych czynności najczęściej towarzyszy nam radio i telewizja. Radio i telewizja przed Bożym Narodzeniem?
 W muzycznym showbiznesie przyjęła się pewna zasada: nagraj przynajmniej jeden numer świąteczny w swojej karierze. To jest w dobrym tonie. Co roku jesteśmy zasypywani świątecznymi składankami, Epkami, które mają za zadanie wprowadzić nas w ten radosny czas. Niektóre utwory są eksploatowane do granic możliwości, a przecież co roku biblioteka bożonarodzeniowych utworów powiększa się. Co największe gwiazdy przygotowały w tym roku?

Kelly Clarkson - "I'll Be Home For Christmas"
Cover tego klasyku w wykonaniu Kelly brzmi... poprawnie. O wokal tutaj chodzi, a ten Kelly posiada wspaniały.


The Killers - "The Cownboy's Christmas Ball"
Trochę mniej poważnie do tematu podeszli The Killers. Jak co roku przygotowali świąteczny utwór oraz teledysk. Tym razem wszystko w klimacie... country.


Justin Bieber - "Santa Claus Is Coming To Town"
Nie mogło również zabraknąć propozycje od największego bohatera nastoletnich fanek. I to nie jednej. Justin przygotował cały świąteczny album "Under The Mistletoe". "Santa Claus Is Coming To Town" to już 4 singiel z tego albumu po "Mistletoe", "Fa La La" oraz specjalnej wersji wielkiego przeboju Mariah Carey - "All I Want For Christmas" o której za chwilę.Natasha Bedingfield - "Shake Up Christmas"

Upadająca gwiazda Natasha Bedingfield dołożyła trochę dzwoneczków do jednej ze swoich piosenek, zmieniła tekst, podpisała umowę z Coca - Colą i w ten sposób w tym roku właśnie "Shake Up Christmas" będzie towarzyszyć kampanii promującej czarny napój. Jeśli więc oglądasz reklamę coca-coli z roku 2011 to w tle słyszysz właśnie Natashę Bedingfield.


Jak co roku stacje radiowe będą nas katować klasykami popowymi:

Mariah Carey - "All I Want For Christmas Is You"
Jeśli słyszysz w radiu "All I Want For Christmas Is You" to wiedz, że święta są blisko. Świetnie skrojony popowy kawałek z dzwoneczkami, śniegiem w klipie i całą świąteczną otoczką. Anglicy bawią się przy tym w klubach.


Wham! - "Last Christmas"

Podobnym klasykiem stał się utwór grupy Wham! - "Last Christmas", który powraca na listy przebojów, w grudniowym okresie, jak bumerang nie raz wyprzedzając największe ówczesne hity.


Utworów o świętach na święta powstały tysięcy. Co raz częściej możemy usłyszeć "nowe-stare" propozycje od wielkich gwiazd tego świata. Nie jest to jednak z pewnością częstotliwość na poziomie dwóch wyżej wspomnianych. Być może niebawem poniższe piosenki na stałe wpiszą się w świąteczny muzyczny krajobraz stacji radiowych.

Melanie Thornton - "Wonderful Dream (Holidays Are Coming)"
Propozycja zmarłej w tragicznych okolicznościach, niesamowicie popularnej w latach '90 wokalistki La Bouche. Utwór był wykorzystany w reklamie Coca - Coli.


Britney Spears - "My Only Wish This Year"
Często nazywana księżniczką popu, Britney Spears, również ma w swej bogatej ofercie utworów piosenkę przygotowaną specjalnie na święta. "My Only Wish This Year" nigdy nie doczekało się żadnego oficjalnego komercyjnego wydania, jednak co raz częściej stacje radiowe odtwarzają ten utwór w świątecznym okresie.


Destiny's Child - "8 Days Of Christmas"
Ostatnim utworem jaki chciałbym Wam przypomnieć i który być może stanie się kiedyś obowiązkową bożonarodzeniową propozycją jest nagranie zespołu Destiny's Child. Piosenka znalazła się na świątecznym albumie grupy o tym samym tytule.


3 komentarze:

  1. Bardzo fajne zestawienie :) Coraz bliżej święta... ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. nie ma chyba bardziej antyświątecznej świątecznej piosenki niż ta od Destiny's Child. A piosenkę Natashy Bedingfield w zeszłym roku śpiewał zdaje się zespół Train.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dlaczego nie wspomniałeś o Christinie Aguilera? Wydała cały album świąteczny i ma naprawdę kilka fajnych świątecznych utworów.

    OdpowiedzUsuń