poniedziałek

..::Air - "Seven Stars"::..

KTO: Air
Francuski duet tworzący od 1995 roku.
W ciągu prawie 20 lat wydali 7 albumów studyjnych.
CO: "Seven Stars"
Pierwszy singiel z albumu "Le Voyage Dans La Lunes".Okładka albumu"Le Voyage Dans La Lunes":


Spis utworów na albumie "Le Voyage Dans La Lunes":

"Astronomic Club" – 3:12
"Seven Stars" (with Victoria Legrand) – 4:22
"Retour sur terre" ("Back on Earth") – 0:33
"Parade" – 2:33
"Moon Fever" – 3:34
"Sonic Armada" – 5:00
"Who Am I Now?" (with Au Revoir Simone) – 3:01
"Décollage" ("Takeoff") – 1:38
"Cosmic Trip" – 4:10
"Homme lune" ("Moon Man") – 0:18
"Lava" – 2:53


RECENZJA "Seven Stars":
Kiedy widzę nazwę Air w mojej głowie od razu pojawiają się dźwięki dwóch utworów: "Sexy Boy", "All I Need" oraz "Kelly Watch The Stars".
I choć duet od czasu wydania tych piosenek nagrał jeszcze sporo innych singlowych kawałków, to sukcesu wyżej wspomnianych utworów osiągnąć się już nie udało. Nie dlatego, że były słabe. Czasem coś po prostu chwyci, a innym razem nie. Zbieg różnych okoliczności, wypadków.
"Seven Stars" prawdopodobnie tego złego, nieobfitującego w sukcesy stanu kariery nie zmieni, chociaż chciałbym się mylić. Chciałbym, żeby tym razem wpadło jednemu czy drugiemu w ucho, bo znowu mamy do czynienia z kawałem porządnego grania.
Air w 2012 roku brzmi  jeszcze bardziej nostalgicznie, jeszcze bardziej nastrojowo. Czasem filmowo i ten fakt dziwić nie powinien. Album "Le Voyage Dans La Lunes" powstał jak muzyczna forma i odpowiedź na obraz z początku XX wieku o tym samym tytule. Podobno niebawem premiera kolorowej wersji filmu.
Na wokalu gościnnie pojawia się Victoria Legrand z zespołu Beach House.
WERDYKT: Sukcesu "Moon Safari" raczej nie będzie, ale zdecydowanie warto zapoznać się z singlem i całym albumem.1 komentarz:

  1. "All i need" lub "Kelly Watch the stars", utwory od ktorych nie mozna sie uwolnic. W tym kawalku czegos mi jednak brakuje. Ale moze po ktoryms przesluchaniu...

    OdpowiedzUsuń