poniedziałek

..::Andrzej Piaseczny - "To Co Dobre"::..

KTO: Andrzej Piaseczny
CO: "To Co Dobre,To Co Lepsze"
Pierwszy singiel z siódmego solowego albumu Piasecznego "To Co Dobre". Płyta właśnie trafiła na sklepowe półki. Zawiera 10 premierowych utworów.
Spis piosenek "To Co Dobre":
1. To Co Dobre, To Co Lepsze 3:57
2. Most Na Dnie Serca 4:13
3. Okruchy z Jesieni 3:31
4. O Wiolonczelach 3:05
5. Milosc Nie Chce Czekac Ani Dnia 2:43
6. Z Dwojga Cial 4:03
7. Wiatr w Skrzydla 3:42
8. Ten Sam List 4:10
9. Wielkie Lsnienie 3:08
10. W Liniach Zycia 3:59

RECENZJA "To Co Dobre":
"To Co Dobre, To Co Lepsze" to kolejny efekt współpracy Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego.
Trzeba przyznać, że ostatnie wspólne dokonania mocno zapisały się w pamięci nie tylko słuchaczy największych stacji radiowych. Piasek przekroczył magiczną, niewidzialną barierę, blokującą dostęp polskich artystów do szerszego grona odbiorców. Jak mu się to udało?
Proste, zgrabne melodie, które nieraz chwycą co 5 słuchaczkę za serce, tematyka miłosna mielona na setki sposobów. Ten trend świetnie potwierdzają sukcesy Sylwii Grzeszczak, Aleksandry czy Pauli. Trzeba przyznać, że męska reprezentacja wypada zdecydowanie słabiej. I mniej licznie.
Przy pierwszym tak ckliwym albumie Andrzeja można było się zastanawiać ile w tym Piasecznego, a ile sprytnych zabiegów speców od marketingu. Przy 3-4 musimy chyba uwierzyć, że Andrzejowi tak właśnie w duszy gra. Spokojnie, nostalgicznie, czasem romantycznie, czasem naiwnie.
Specjalnie nie wspominam o amerykańskim producencie ponieważ utwór w końcowym kształcie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ja tutaj ręki "wielkiej sławy producenta" nie słyszę.
WERDYKT: Mi to w ucho nie wpada, mnie to nie cieszy. "To Co Dobre, To Co Lepsze" z pewnością jednak osiągnie spory sukces, podobnie jak album.


3 komentarze:

 1. Zadziwia mnie (nie mylić ze smuci), że utwór nie dostał się na Poplistę i szybko spadł z playlisty z RMF (raczej nie wróci, choć kto ich tam wie). Powiedział publicznie, że woli Zetkę, czy jak?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio zauważyłem, że jak coś promuje Zetka to RMF FM pomija lub słabo promuje.
  Ostatni prosty przykład: Britney. 3 single, coś tam na popliście działały, nadszedł Criminal i nic. Za to Zetka do teraz grywa. Z Andrzejem może być podobnie,ale czemu?Nie mam pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. polityka...kasa! Płyta broni się sama...

  OdpowiedzUsuń