środa

..::Sylwia Grzeszczak - "Karuzela"::..

KTO: Sylwia Grzeszczak
Nie trzeba jej już przedstawiać, prawda?
CO: "Karuzela"
Trzeci singiel z albumu "Sen O Przyszłości". Następca jednych z największych hitów ostatnich miesięcy w Polsce: "Sen O Przyszłości" oraz "Małe Rzeczy". Czy się nam to podoba, czy nie.
RECENZJA "Karuzela":
Wiele można zarzucić Sylwii Grzeszczak. Proste, banalne, naiwne teksty nadal pozostają obecne. Lukrowa produkcja, lekko kiczowate brzmienie. Wypolerowane, idealne. Świeci, błyszczy. Może dlatego zaślepia największych przeciwników wokalistki. Są jednak pozytywy, które zauważać trzeba. Kto obecnie w Polsce lansuje przebój za przebojem? Kto ma niezwykły talent pisania utworów, które wpadają w ucho od pierwszego przesłuchania. Tak. Ta sama osoba. Nowa piosenka Sylwii Grzeszczak "Karuzela" to kolejny singiel, który łączy pozytywne i negatywne cechy jej twórczości tworząc przyszły hit. Co więcej pojawia się tutaj kilka nowych rzeczy (na tle pozostałych dwóch singlii), prostych zabiegów które zapewne skutecznie zniewolą niejednego słuchacza albo raczej słuchaczkę na długi czas. Wstawka wokalna prezentująca możliwości Grzeszczak, wyśpiewywane na różne sposoby samogłoski plus jakieś bliżej niezidentyfikowane dźwięki na końcu. Pojawia się nawet gitarka i po raz kolejny bit świetnie pasujący pod klaskanie. Jednym słowem idealny materiał na przebój.
WERDYKT: Wiele rzeczy proponowanych przez Sylwię irytuje mnie strasznie, ale ciężko odmówić temu materiałowi przebojowości. A to podstawa w muzyce pop.
5 komentarzy:

 1. Moim zdaniem jest to najlepszy numer z całego jej krążka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Albumu nie znam dokładnie, ale z 3 wydanych dotychczas singli ten prezentuje się najlepiej moim zdaniem. Z racji tego pewnie najmniej szumu narobi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boska piosenka, przez całe życie na niom czekałem. Oceń Michela Telo - Ai se tu ei pego <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Sylwia jak Sylwia, standardowo brzmi. Tylko czekac jak radio złapie faze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie ReFresz, Mógł byś zrecenzować następujące utwory?

  Olivia Anna Livki - Abby Abby!
  Olivia Anna Livki - Tel Aviv
  KNŻ(Kazik Na Żywo) - Plamy Na Słońcu

  OdpowiedzUsuń