środa

..::The Black Keys - "Lonely Boy" Teledysk::..

KTO: The Black Keys
Rockowy duet który tworzą: Dan Auerbach (gitara oraz wokal) i Patrick Carney (perkusja).
Zadebiutowali w 2002 roku albumem "The Big Come Up", a w ciągu 9 letniej kariery wydali łącznie 7 krążków.
W 2010 roku wygrali 3 nagrody Grammy (na 4 nominacje) za album "Brothers" oraz singiel "Tighten Up".
CO: "Lonely Boy"
Wydany 26 października pierwszy singiel z albumu "El Camino".
"Lonely Boy" dotarło do miejsca pierwszego kanadyjskiej i amerykańskiej alternatywnej listy przebojów w Stanach dodatkowo zdobywając szczyt w Rock Songs (Billboard).
Na oficjalnej liście Billboard Hot 100 numer 64, w Kanadzie 33, a Australii 47.
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeden fakt. Album "El Camino" w pierwszym tygodniu sprzedaży został zakupiony przez 206 tysięcy osób. Dla porównania ostatni longplay Rihanny "Talk That Talk" zanotował wynik na poziomie 197 tysięcy kopii.
RECENZJA "Lonely Boy":
Do niedawna zespół The Black Keys kojarzyłem z nazwy i jednego singla, którego dzisiaj już niestety nie pamiętam. Podejrzewam, że podobnie mogło mieć wielu fanów różnego rodzaju rozdań nagród, których sam jestem ogromnym fanatykiem pomimo wielu kontrowersji i całej obłudnej, "ustawkowej" otoczki. Jeśli jednak grupa w jednym roku otrzymuje 3 nagrody Grammy to znak, że coś się dzieje. Prawie dwa lata zajęło duetowi The Black Keys przygotowanie następcy "Brothers" i już od pierwszych dźwięków "Lonely Boy" ma się wrażenie, że bez względu na wcześniejsze dokonania, nowy materiał powinien stać się hitem.
Amerykańskie, garażowe, rockowo-bluesowe brzmienie może w opisie sprawić wrażenie ciężkiego i trudnego w odsłuchu. Nic bardziej mylnego. To jest propozycja hitowa, a jej poziom hitowości jest wprost proporcjonalna do liczby odsłuchań.
Całość jest obrazowana przez prosty, nakręcony jednym ujęciem klip, w którym możemy podziwiać sympatycznego pana tańczącego i śpiewającego "Lonely Boy".
WERDYKT: Grać, grać, grać. To może być bardzo przyjemny, alternatywny następca "Pumped Up Kicks".

Przy okazji polecam recenzję albumu "El Camino" na zaprzyjaźnionym blogu Recenzje Muzyki. Może uda się Was zachęcić do zapoznania się z całym materiałem.
2 komentarze:

  1. Ta piosenka jest świetna! Tylko słuchać! Dawno nie było tak fajnej rockowej piosenki jak dla mnie.

    OdpowiedzUsuń