czwartek

..::Goya - "Chwile" Teledysk::..

KTO: Goya
Polski zespół działający na scenie muzycznej od 1995 roku. Główną twarzą i głosem grupy jest Magda Wójcik.


CO: "Chwile"
Pierwszy singiel z szóstego albumu zespołu Goya. Płyta będzie mieć swoją premierę w kwietniu.

RECENZJA "Chwile":
Kariery zespołu Goya jest wyjątkowo ciekawa. Przez kilka lat Magda Wójcik wraz z kolegami próbowała przebić się do mainstreamu, nagrywała płyty i mało kto o nich słyszał. Niestety. Z każdą premierą zdobywali jednak co raz więcej fanów. Apogeum sukcesu pojawiło się po starcie w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2004 roku z utworem "All My Senses" oraz wydaniu albumu "Smak Słów" który stał się prawdziwą przepustką na radiowe i telewizyjne salony.
Niestety ten sukces nie został już powtórzony. Ani "Horyzont Zdarzeń" ani "Od Wschodu Do Zachodu" nie zaskarbiły sobie sympatii tylu słuchaczy co "Smak Słów".
"Chwile" promuje już szósty album zespołu.
Goya kontynuuje swoje opowieści o miłości w otoczeniu przyjemnych, popowych dźwięków. Czyli to co wychodzi im najlepiej. Tym razem robi to jednak dobrze. Nowa piosenka "Chwile" podoba mi się zdecydowanie bardziej od poprzednich singli i mam nadzieję, że uda im się na nowo powrócić do świadomości przeciętnego zjadacza chleba. Oprócz bardzo chwytliwej melodii i ciepłej barwy wokalu Magdy mamy tutaj również żywsze tempo, trochę gitarki.
Całość sprawia wyjątkowo przyjemne wrażenie.
WERDYKT: Nowa Goya to ... stara dobra Goya ze świeżymi, pozytywnie grającymi w uszach elementami. Cieszę się, że muzycy postanowili coś zmienić i przy okazji stworzyli mocniejszy od poprzedniego signlowy materiał. Czekam na album z niecierpliwością.


Była mowa o teledyskach bez pomysłu? Goya jakiś pomysł miała, w połowie został on całkiem ciekawie zrealizowany. Niestety scena na polu jest wyjątkowa słaba i powtarzana co refren. Zespół grający na instrumentach wygląda jakby przygrywał jakieś disco na pikniku. Okulary i czarne kurtki to za mało. Brak w tym życia, emocji. Klawiszowiec nie ma nawet siły ruszać palcami. Przecież grają swój kawałek!! Nie licząc tego słabego punktu, reszta mi się wyjątkowa podoba.


1 komentarz:

  1. Muzycznie OK, gdyby więcej takich polskich piosenek pojawiało się w radiu stosunek młodzieży do polskiego popu byłby lepszy. Magda wizualnie świetna, poza tym psuedohipisowskim polem.

    OdpowiedzUsuń