wtorek

..::Gossip - "Perfect World" ::..

KTO: Gossip
Znani z przebojów "Standing In The Way Of Control" oraz "Heavy Cross". Amerykańska grupa indie-rockowa. Na koncie mają 4 albumu studyjne.

CO: "Perfect World"
Pierwszy singiel z albumu "A Joyful Noise".

Tracklista albumu "A Joyful Noise":
01. "Melody Emergency"
02. "Perfect World"
03. "Get A Job"
04. "Move In The Right Direction"
05. "Casualties of War"
06. "Into The Wild"
07. "Get Lost"
08. "Involved"
09. "Horns"
10. "I Won’t Play"
11. "Love In A Foreign Place"

RECENZJA "Perfect World":
To było szybkie, niespodziewane, nagłe. Strona oficjalna milczy jak zaklęta, facebook milczy jak zaklęty, a najnowszy singiel grupy Gossip hula po necie w najlepsze.
Jeszcze 2-3 dni temu pisałem gdzieś w komentarzach, że wcale nie obraziłbym się, gdyby Gossip połączyli swoje brzmienie z tym co zrobiła Beth Ditto solo i nagrali materiał będący hybrydą tych dźwięków.
Wnosząc po pierwszym singlu "Perfect World" nic takiego się nie stanie.
Co więcej zespół poszedł w bardziej mainstreamowe brzmienia. Zapewne jest to zasługa producentów, którzy tworzyli najnowsze dzieło.
Nowa piosenka Gossip "Perfect World" to wyszlifowana, wypolerowana wersja poprzednich dokonań, ugłaskana i podana w bardzo przyjemnym, mocno klawiszowym wydaniu i dobrze brzmiącą perkusją. Ten bit porywa.
Podobne, kosmetyczne zabiegi przeszedł w obróbce wokal Beth, który brzmi łagodniej, bardziej dostępnie i z pewnością radio-friendly.
Gossip poszli w kierunku masowego słuchacza, mimo że z poprzednim albumem poradzili sobie całkiem nieźle, a w takich Niemczech wręcz świetnie bez podobnych zabiegów.
Zazwyczaj takie kroki mnie irytują, jednak akurat "Perfect World" wyjątkowo przypadł mi do gustu już po drugim odsłuchaniu. Cały ten efekt upiększającej operacji nie razi specjalnie. Barwa Beth nadal mnie powala. Podejrzewam, że to ona wpływa na ogólny odbiór. Z każdym przesłuchaniem jest lepiej.


WERDYKT: Lżej niż oczekiwałem, przystępniej. Takie granie mi jednak wciąż robi. Dobrze. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz