czwartek

..::Goya - "Chwile"::..

KTO: Goya
Polski zespół działający na scenie muzycznej od 1995 roku. Główną twarzą i głosem grupy jest Magda Wójcik.
CO: "Chwile"
Pierwszy singiel z szóstego albumu zespołu Goya. Płyta będzie mieć swoją premierę w kwietniu.
RECENZJA "Chwile":
Kariery zespołu Goya jest wyjątkowo ciekawa. Przez kilka lat Magda Wójcik wraz z kolegami próbowała przebić się do mainstreamu, nagrywała płyty i mało kto o nich słyszał. Niestety. Z każdą premierą zdobywali jednak co raz więcej fanów. Apogeum sukcesu pojawiło się po starcie w preselekcjach do konkursu Eurowizji w 2004 roku z utworem "All My Senses" oraz wydaniu albumu "Smak Słów" który stał się prawdziwą przepustką na radiowe i telewizyjne salony.
Niestety ten sukces nie został już powtórzony. Ani "Horyzont Zdarzeń" ani "Od Wschodu Do Zachodu" nie zaskarbiły sobie sympatii tylu słuchaczy co "Smak Słów".
"Chwile" promuje już szósty album zespołu.
Goya kontynuuje swoje opowieści o miłości w otoczeniu przyjemnych, popowych dźwięków. Czyli to co wychodzi im najlepiej. Tym razem robi to jednak dobrze. Nowa piosenka "Chwile" podoba mi się zdecydowanie bardziej od poprzednich singli i mam nadzieję, że uda im się na nowo powrócić do świadomości przeciętnego zjadacza chleba. Oprócz bardzo chwytliwej melodii i ciepłej barwy wokalu Magdy mamy tutaj również żywsze tempo, trochę gitarki.
Całość sprawia wyjątkowo przyjemne wrażenie.
WERDYKT: Nowa Goya to ... stara dobra Goya ze świeżymi, pozytywnie grającymi w uszach elementami. Cieszę się, że muzycy postanowili coś zmienić i przy okazji stworzyli mocniejszy od poprzedniego signlowy materiał. Czekam na album z niecierpliwością.

Utwór "Chwile" niestety póki co jest dostępny w sieci w bardzo słabej jakości. Po lepszą zapraszam do słuchania stacji radiowych m.in. radia Zet.4 komentarze:

 1. Bardzo udana kompozycja...Dobrze sie tego slucha.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne...
  Błagam o recenzje:
  Breathe Carolina - Blackout
  Taio Cruz - Troublemaker
  Radio Killer - Don't the music end
  Shaggy feat Kat Deluna - Dame
  LMFAO - Sorry For Party Rocking
  Tinchy Stryder feat Pixie Lott - Bright Lights
  Cher Lloyd feat Astro - Want U Back

  OdpowiedzUsuń
 3. LMFAO jest trzecie w kolejce, Shaggy ósmy, Cher Lloyd trzynasta. Reszta jeszcze nie dotarła na listę, a po drodze mam jeszcze Gotye, Jojo, The Black Kesy, Regina Spector i inne. Wysypało nowościami. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No troszkę wysypało

  OdpowiedzUsuń