piątek

..::Niki And The Dove - "Tomorrow"::..

KTONiki And The Dove
Szwedzka grupa grająca muzykę najprościej mówiąc electro-pop jednak o lekko mrocznym, zimnym, północno europejskim zabarwieniu. W skład zespołu wchodzą: Malin Dahlström (wokal), Gustaf Karlöf (klawisze), Magnus Böqvist (perkusja).


CO: "Tomorrow"
Trzeci singiel z albumu "Instinct". Singli promo nie liczę. Premiera materiału już w maju.


Okładka albumu "Instinct":


Tracklista albumu "Instinct":
1. "The Fox"
2. "Tomorrow"
3. "Mother Protect"
4. "The Drummer"
5. "Under the Bridges
6. "Last Night"
7. "Somebody"
8. "Gentle Roar"
9. "DJ, Ease My Mind"
10. "Manon"
11. "Love to the Test"

RECENZJA :
Pod koniec lutego debiutował singiel "DJ Ease My Mind". Na początek maja zapowiedziana jest premiera "Tomorrow". Jak za dawnych dobrych lat, ustawowe 3 miesiące. Szkoda, że utwór już dostał się do sieci za sprawą audycji radiowej.
Ciężko mi jakieś sensowne słowa znaleźć, żeby opisać kolejne kawałki Niki And The Dove i nie używać ciągle dwóch nazw Fever Ray i The Knife. Cóż jednak poradzić, kiedy takie "Tomorrow" to już nie tylko inspiracja muzyką popularniejszych Szwedów, ale wręcz kalka.
Najnowszy singiel spokojnie mógłby znaleźć się na ostatnim albumie The Knife - "Silent Shout". Kto zna ten album na pewno się ze mną zgodzi.
W 90% innych przypadków zespół skreśliłbym właściwie po pierwszym singlu. Z niki jest inaczej z jednego powodu.
Wciąż mi mało muzyki The Knife. Karin z bratem nie rozpieszczają fanów nowymi wydawnictwami. Trzeba się zadowolić zamiennikiem, a że jest on całkiem udany i na dobrym poziomie to nie będę szukać dziury w całym.
WERDYKT: Liczę , że na albumie znajdzie się choć jeden czy dwa wyjątkowe i oryginalne utwory, które na przyszłość odróżnią Niki And The Dove od The Knife czy Fever Ray.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz