piątek

..::Sofa - "Hardkor I Disko" Teledysk::..

KTO: Sofa
Polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu, soulu, funku, jazzu i R&B. Powstała w 2003 roku w Toruniu. Tak mówi wikipedia. Ja znam ich przede wszystkim dzięki utworowi "Moje Życie To...", które pachniało Sistars na odległość, ale jako samodzielna piosenka broniło się świetnie. Bujający rytm, niesamowicie, po hamerykańsku dograne wokale.

CO: "Hardkor I Disko"
Singiel i teledysk promujący trzeci oficjalnie wydany album Sofy o tym samym tytule. Premiera albumu odbyła się 28 lutego nakładem wytwórni założonej przez Kayah - Kayax. Powoli zaczyna we mnie kwitnąć łatka z napisem: jak coś jest z Kayaxu to warto na to zwrócić uwagę.

 Okładka albumu "Hardkor I Disko":


Tracklista albumu "Hardkor I Disko":
1. Bloodshed
2. Egzorcyzmy Emili Roze
3. Chłopcy
4. Hardkor i Disko
5. Obrażenia wewnętrzne
6. Serpentyny i mydlane bańki
7. Headlights
8. Chaos ADHD
9. Clutter
10. Electro Insanity
11. On nie mówi

 RECENZJA "Hardkor I Disko" :
Na wstępie od razu się przyznaję. Ja nie wiem co Sofa sobie grała na poprzednich krążkach. Nie mam pojęcia, czy opisy starych płyt mają wiele wspólnego z ich twórczością. Czy szufladki muzyczne faktycznie oddają to co grali kiedyś. Wiem natomiast, że w najnowszym singlu zdecydowanie wychodzą poza jakieś ciasne ramki, sztucznie tworzone ograniczenia, narzucane przez ludność schematy, które niby: dobrze brzmią i się sprzedają. "Hardkor I Disko" to muzyczny ogień. Pozytywna dźwiękowa bomba. Niesamowita energia. Chcę słuchać takiej muzyki, kiedy zaspany jadę do pracy i z niej wracam. I mam iść do łóżka. Świetny tekst,masa dźwięków wylewających się podczas każdej sekundy trwania "Hardkor I Disko". Teledysk doskonale oddaje treść utworu, jednak nie to jest chyba najciekawsze. Makieta jest najciekawsza. I technika wykonania obrazu. I oglądanie samego klipu nawet bez muzyki sprawia przyjemność. Po co jednak wyłączać taką muzykę? Brawa dla twórców!

WERDYKT: Kończąc tę odę do Sofy muszę dodać, że już szykuje uszy na cały album. Będzie "Hardkor I Disko".

 

1 komentarz:

  1. Rullez! Proszem o Lil Wanye feat Bruno Mars - Mirror

    OdpowiedzUsuń